• Par mums

Strike Sport (Spēka Sitiena Sports) — sporta veids, kurā par sacensības rezultātu tiek uzskatīts cilvēka sitiena spēka rezultāts. Sitiena spēks tiek mērīts absolūtajā vērtībā — kilogramos. Lai noteiktu sitiena spēku tiek izmantots speciāls spēkamērs boksa maisa veidā, ar izmēriem 105 cm x 45 cm, svaru 40 kg, kas tiek uzstādīts 100 cm augstumā no grīdas līdz spēkamēra apakšējai daļai. Šis spēkamērs ir licencēts Latvijas Spēka Sitiena Sporta Federācijā (Latvian Strike Sport Federation).

Sacensības notiek divās kategorijās – sitiens ar kāju un sitiens ar roku, starp vīriešiem svara kategorijās -72 kg, -85 kg, -100 kg, +100 kg un sieviešu svara kategorijās -50 kg, -65 kg, + 65kg. Dalībniekam tiek dotas tiesības uz pieciem sitieniem, kopvērtējumā tiek ņemts vērā labākais rezultāts.

Lai noteiktu Latvijas rekordu un sportistu personīgus rekordus, visi dati tiek fiksēti un iekļauti īpašā vispārējā reitingā Latvijas Spēka Sitiena Sporta Federācijas (Latvian Strike Sport Federation) mājaslapā www.strikesport.lv.

Noteikumi:

  1. Sitiens var tikt veikts ar roku, jebkuru dūres daļu, izmantojot sacensību organizatora cimdu.
  2. Sitiena izpildes brīdī ir aizliegts veikt vairāk nekā vienu soli.
  3. Roku sitiena spēka sacensībās obligāti ir jālieto roku saites.
  4. Kāju sitiena spēka sacensībās sitieni var tikt veikti ar jebkuru labās vai kreisās kājas daļu.
  5. Sitiens ir jāizpilda pa nekustīgu spēkamēru un tikai pēc tiesneša komandas “Sitiens”.
  6. Aizliegts veikt sitienus pa spēkamēra apakšējo daļu, pieturēt spēkamēru ar roku, patstāvīgi apstādināt spēkamēru.